Odszkodowania i zadośćuczynienia

Odszkodowania i zadośćuczynienia to kategorie roszczeń, które mogą być dochodzone w przypadku poniesienia szkody lub krzywdy w wyniku działań lub zaniedbań innych osób lub instytucji.

Roszczenia o odszkodowanie i zadośćuczynienie mogą wynikać z różnych sytuacji, takich jak wypadki drogowe, błędy medyczne, wypadki przy pracy, wypadki komunikacyjne, naruszenie praw autorskich, obraza, dyskryminacja, szkody w nieruchomości, naruszenia umów, itp. Podstawą roszczenia jest udowodnienie winy lub zaniedbania osoby lub instytucji odpowiedzialnej za szkodę.

W celu dochodzenia roszczeń o odszkodowanie lub zadośćuczynienie, często konieczne jest podjęcie postępowania sądowego. Wymaga to zgromadzenia dowodów, takich jak dokumenty, świadectwa, opinie biegłych, raporty, faktury medyczne itp.

Adwokat Sandra Ceholnik-Sperber specjalizująca się w roszczeniach o odszkodowanie reprezentuje poszkodowanego w procesie dochodzenia roszczenia, negocjuje z ubezpieczycielem lub inną stroną i w razie potrzeby wnosi pozew sądowy.

Często roszczenia o odszkodowanie są zgłaszane do ubezpieczyciela, jeżeli szkoda jest objęta polisą ubezpieczeniową.

Adwokat Sandra Ceholnik-Sperber pomaga w komunikacji z ubezpieczycielem, monitoruje postępowanie ubezpieczeniowe, negocjuje wypłatę odszkodowania i reprezentuje Klienta w sporze sądowym z ubezpieczycielem, jeśli zajdzie taka konieczność.

Dane kancelarii

Kancelaria Adwokacka
Sandra Ceholnik-Sperber
ul. Mickiewicza 26/1
73-110 Stargard
NIP: 2530244515
REGON: 525863424

Kontakt

Email: sandra.sperber@adwokatura.pl
Telefon: +48 518 925 827

Konto bankowe

mBank
37 1140 2004 0000 3002 8395 0028

Napisz do nas

Lokalizacja